בעולם המונע על ידי חדשנות טכנולוגית, מנהלי חדשנות חיוניים לקידום התעשייה

צרו קשר                    תואר שני בניהול תעשייתי

חדשנות טכנולוגית היא המפתח להצלחת עסק, ארגון ומפעל. היא הכוח המניע שדוחף את התעשייה לצמיחה, להתפתחות, לאיתור הזדמנויות חדשות ולפריצות דרך. בימינו, ללא יישום חדשנות טכנולוגית, תעשיות עלולות "להתיישן", לקפוא, ולאורך זמן גם להפוך ללא רלוונטיות.

חדשנות טכנולוגית חיונית לקידום התעשייה על ענפיה המגוונים, ומהווה תנאי לעמידה בדרישות ארגון ISO, המגדיר תקנים תעשייתיים בינלאומיים. מנהלי ארגונים, מנהלי מפעלים ומנהלי עסקים מודרניים כבר הבינו מזמן שלא ניתן להסתמך על עובדים ארעיים ותהליכים מזדמנים לצורך קידום, מינוף ויישום חדשנות טכנולוגית בארגון. כדי להצליח בסביבה מורכבת, עתירת אתגרים ודינמית יש צורך בגישה מובנית, באסטרטגיה מגובשת ובהקצאת תפקיד ייעודי לניהול ולניווט בעולם החדשנות הטכנולוגית. כאן נכנס לתמונה תפקיד חדש יחסית בתעשייה – מנהל חדשנות.

חדשנות טכנולוגית בתעשייה נלמדת אצלנו בקורסים שונים במסגרת תואר שני בניהול תעשייתי במחלקה לניהול באוניברסיטת בר-אילן. לפרטים צרו עימנו קשר עוד היום, ואנו נחזור אליכם בהקדם.

 

תפקידם של מנהלי חדשנות בתעשייה

מנהלי חדשנות עוקבים אחר ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות ויודעים לזהות הזדמנויות. הם משלבים רעיונות חדשים ויצירתיים, ומנהלים, מפתחים ומבטיחים יישום מוצלח של טכנולוגיות חדשות בארגון. המטרה העיקרית של מנהלי חדשנות היא זיהוי והטעמת חדשנות טכנולוגית בעלת ערך – למפעל, ללקוחות, לעובדים, לתהליכים, לשיטות העבודה ולשדרת הניהול של הארגון.

מנהלי חדשנות יכולים לשלב חדשנות טכנולוגית כדי לקדם פיתוח מוצרים (קיימים או חדשים) או כדי לטפח תהליכים ארגוניים, ניהוליים, עסקיים, תפעוליים או שיווקיים. הם מובילים הטמעת טכנולוגיות חדשות לאורך מחזור שרשרת האספקה - החל משלבי חומרי הגלם, העיבוד, הייצור וההרכבה, דרך האחסנה, השינוע וההפצה ועד למסחר, שיווק, אספקת הסחורה ומתן שירות ללקוחות הקצה. אם נסתמך על מודל ה-4 P's (Model 4 Ps of innovation) שפותח על-ידי Bessant & Tidd בשנת 2013, הרי שמנהלי חדשנות יכולים להטמיע חדשנות במוצרים, בפרדיגמה, בתהליכים ובעמדות. הם פועלים לשיפור היעילות בהווה, אך גם יזמים בנפשם האמונים על מיטוב העתיד הארגוני.

מנהלי חדשנות מביאים גישה עקבית לאימוץ חדשנות טכנולוגית בתעשייה. הם יוצרים נהלים לתמיכה בחדשנות טכנולוגית, בונים אסטרטגיה ליישום הטכנולוגיה ודואגים להתאמה בין מאמצי החדשנות ליעדי הארגון.

קורסים בנושאי חדשנות טכנולוגית וניהול חדשנות במסגרת לימודי תואר שני בניהול תעשייתי באוניברסיטת בר-אילן

לימוד קורסים בנושאי חדשנות טכנולוגית וניהול חדשנות בתעשייה, הם חלק מתוכנית הלימודים לתואר שני בניהול תעשייתי, במחלקה לניהול באוניברסיטת בר-אילן. אם יש לכם תואר ראשון ואתם מחפשים לימודים מתקדמים המשלבים בין חדשנות טכנולוגית וניהול תשתיות גלובליות ובין ניהול חדשנות בתעשייה, תכנית התואר השני במחלקה לניהול אידיאלית עבורכם. משך הלימודים הוא שנה קלנדרית אחת בלבד (במשך שלושה סמסטרים רצופים, לרבות סמסטר קיץ), וניתן לבחור בין מסלול מחקרי עם תזה לבין מסלול ללא תזה.

במהלך לימודי התואר השני תעשירו את הידע האקדמי שלכם לא רק בנושאי חדשנות טכנולוגית וניהול חדשנות כי אם גם במגוון תחומים מרתקים נוספים, ביניהם מנהיגות בניהול אנשים, שיווק תעשייתי דיגיטלי, איכות, תקינה ומדדי ביצוע, ניהול פרויקטים מתקדם, ניהול פיננסי בחברות תעשייתיות, היבטים משפטיים בניהול, ניהול טכנולוגיות מידע בתעשייה, יישומי תורת המשחקים בניהול, מודלים מתקדמים של חקר ביצועים, ניהול מו"פ טכנולוגי בתעשייה ועוד.

מסלול זה מתאים לאנשים עובדים. מערכת השעות נוחה ומאפשרת לשלב בין לימודים אקדמיים לקריירה. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי רב, אך גם לומדים כיצד ליישמו בשטח. הלימודים כוללים מפגשים עם מנכ"לים ומנהלים בכירים מתעשיות מובילות בישראל, המשתפים מניסיונם ומעבודתם בתעשייה, והם מקנים לסטודנטים ארגז כלים שלם להתמודדות עם אתגרי התעשייה במאה ה-21.

חדשנות טכנולוגית בתעשייה נלמדת אצלנו בקורסים שונים במסגרת תואר שני בניהול תעשייתי במחלקה לניהול באוניברסיטת בר-אילן. לפרטים צרו עימנו קשר עוד היום, ואנו נחזור אליכם בהקדם.

*** למתעניינים הקליקו כאן למידע על תואר ראשון בניהול טכנולוגיה