דבר ראש המחלקה

קורא יקר,

בין אם אתה סטודנט, מתעניין או קורא מקרי, ברצוני לספר בעמוד זה על המחלקה לניהול ותכניותיה המגוונות.

המחלקה לניהול מקיימת מגוון מסלולי לימוד אקדמיים בתחום הניהול. לתואר ראשון אנו מציעים שתי תכניות – ניהול לוגיסטיקה וניהול טכנולוגיה. התכנית הוותיקה מבין השתיים היא התכנית לניהול הלוגיסטיקה, שהוקמה ב- 1989, ולה מסורת ארוכה של הכשרת אנשים בתחום. לימודי הלוגיסטיקה במחלקה לניהול  פותחים הזדמנויות  למנהלי העתיד להתנסות ולהתמחות בניהול שרשראות ייצור, שינוע, רכש והיבטים אחרים של הניהול הלוגיסטי. התוכנית הצעירה יותר היא התוכנית בניהול טכנולוגיה אשר מתמקדת בניהול בעידן טכנולוגי תוך שימת דגש על פיתוח ויישום הישגים חדשניים בתחום. בתוכנית זו תחשפו לתכנים השולטים בשוק כיום. תקבלו כלים לניהול של חברות עתירות טכנולוגיה וחברות הזנק בעידן מבוסס תקשורת.

התוכניות מכינות את בוגרינו לשוק העבודה בתחום הניהול ומאפשרות להם להשתלב היטב בארגונים שונים, להביא עימם ידע עכשווי ושליטה בתחום ולהמשיך ולהתקדם באמצעותם במקומות העבודה. יעידו על כך בוגרינו הרבים בתחום הלוגיסטיקה. אנו מאמינים כי כמותם, גם בוגרי התוכנית לניהול טכנולוגיה יצאו לשוק מצוידים היטב בכל הכלים הנדרשים להשתלבות, התקדמות והצלחה בשוק הטכנולוגי העכשווי.

אנחנו שואפים ליותר מכך. המחלקה מיחסת חשיבות מרובה ללימודים לתארים מתקדמים ומעודדת הן את בוגריה והן סטודנטים חדשים להמשך לימודים ומחקר. אנו מציעים כמה תוכניות לתארים מתקדמים עבור מועמדים המעוניינים בכך. תוכנית אחת היא לימודים לתואר שני בניהול לוגיסטיקה, בה אנו מרחיבים עוד בנושאים הקשורים לניהול לוגיסטי ולחקר ביצועים בתחום זה.

תכנית נוספת היא התמחות בניהול תעשייתי. התכנית דורשת השקעה ומאמצים רבים, ובתמורה מעניקה לסטודנטים איכויות וכישורים ייחודיים, המאפשרים להם לגשר בין התחומים התיאורטיים והפרקטיים של הניהול התעשייתי.

שתי תכניות מסוג שונה לתארים מתקדמים הינן תוכנית ללימודי מוסמך לניהול מערכות בריאות (MHA)  וכן תכנית תואר שני בניהול מערכות בריאות במגמת בריאות הציבור שתי התכניות מיועדות לסטודנטים אשר מגיעים מתוך מערכות הבריאות בישראל ובעולם, ניהול בתי חולים, ומתחומים כגון אפידמיולוגיה, אתיקה ובריאות וחקיקה רפואית. תכניות אלו שמו להן למטרה להעניק למוסמכים את הכלים הנדרשים להפכם לאנשי ניהול בתוך מערכות הבריאות המקומיות השונות.

בכל מסלולי הלימוד לתארים מתקדמים אנו מדגישים הן את הפרקטיקה והן את המחקר התיאורטי בנושא. לכן יש לנו גם מסלול לכתיבת תזה עבור סטודנטים המעוניינים לעסוק במחקר, כשחלקם מתעתדים ללמוד במסלול לדוקטורט. המחלקה מעודדת מאד את הסטודנטים המתאימים לבחור במסלול עם תיזה.

 כאן המקום לציין כי חברי הסגל האקדמי הם בראש וראשונה חוקרים מצטיינים בתחומם המעוניינים לשלב סטודנטים במחקריהם ובכך להשיג כמה יעדים - מחד תרומה למחקר ופיתוח אקדמי מהשורה הראשונה ומאידך חשיפת הסטודנט לעולם המחקר ולאפשרויות יישומו בפרקטיקה.

   כל תכניות המוסמך שלנו מתוכננות לשנה אקדמית אחת,  שלושה או ארבעה סמסטרים עוקבים. (כולל סמסטר קיץ). אנו שואפים לשיתוף פעולה עם התעשייה בתחומי מחקר וביישו ובכך לאפשר לסטודנטים ליישם את הידע אותו צברו, ולפתח קריירה בלוגיסטיקה, בניהול תעשייתי או בניהול מערכות בריאות.

למועמדים בעלי ניסיון ניהולי, אנו מציעים תכנית מיוחדת למנהלים שמטרתה לנצל, ליישם ולשפר את יכולותיהם הניהוליות בתחומי עיסוקיהם. בתוכנית משתתפים מרצים אטרקטיביים מתחומים ניהוליים שונים החושפים את המנהל הנוכחי למגוון נושאים ופותחים בפניו אופקים חדשים.

 

בתקווה להיפגש בקרוב במחלקתנו ובהצלחה בלימודים.